KUP
Preset kolorystyczny Portra, który opracowałem przez ostatni rok, ma na celu emulację charakterystycznej estetyki kliszy. Zaprojektowałem go tak, aby był jak najbardziej uniwersalny i pasował do zdecydowanej większości zdjęć. Ostatnie prace, które możecie  zobaczyć na moich profilach, zostały zapewne przetworzone za pomocą tego presetu.

Czasami mogą wystąpić problemy z odwzorowaniem pomarańczowych tonów, dlatego dołączyłem również profil przeznaczony dla zdjęć, w których te barwy są bardziej nasycone. Oczywiście wszystko można dostosować według własnych preferencji za pomocą dostępnych suwaków. Intensywność presetów można łatwo kontrolować, co zadowoli zarówno osoby preferujące subtelne edycje, jak i miłośników mocniejszych kolorów i kontrastów.

W skład paczki wchodzi:

- Profil kolorystyczny Portra
-Kodak Portra
 -Kodak Portra grainy
 -Kodak Portra Less Orange 
-Kodak Portra Strong Contrast
Uwaga:
Preset działa jedynie w aplikacji Lightroom Classic. Nie będzie ona działał na innych wersjach czy w aplikacjach mobilnych
Before & After
Opinie:

Bartosz Dusza:
"Presety Mateusza to coś czego szukałem od dawna, dodały do mojej fotografii pewnego rodzaju smaczka. Pasują do zdjęci portretowych, produktowych jak i streetfoto"
*Zdjęcia obrobione przy użyciu presetu*
Miłosz Klinowski:
"Preset w klimacie Portry  fajnie oddaje ciepłą tonację oraz delikatne ziarno charakterystyczne dla tego filmu. Świetnie sprawdził mi się w pochmurne dni, więc czekam na możliwość testów w letnim słońcu."

Back to Top